بزرگترین گالری عکس حیوانات
سایت مرجع اطلاعات علمی و گالری عکس درباره حیوانات
توجه : جهت مشاهده و دانلود عکس حیوانات در اندازه و سایز اصلی ( بزرگتر ) می توانید روی تصویر مورد نظر کلیک نمایید یا به ادامه مطلب مراجعه کنید ، لطفا با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در پیشرفت و بهبود سایت یاری نمایید .


بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 15 مهر 1390

گالری عکس و تصاویر دلفین ها

photo gallery of dolphin

گالری عکس دلفین ها

dolphin picture and image under water aks ziba az dolfin ha aks dolfin 

عشق و دوست داشتن دلفین ها wallpaper hd dolphin fish تصویر دلفین ها در استخر 

بازی دلفین ها در آب u;s ngtdk ih خنده ماهی دولفین ها 

دلفین عکس زیبای دلفین ها پرواز دلفین ها 

 

اطلاعات علمی و عمومی درباره دافین ها


دُلفین‌ها پستاندارانی دریایی هستند که رابطه نزدیکی با نهنگ‌ها و گراز ماهی‌ها دارند . تقریبا چهل گونه دلفین وجود دارد که در ۱۷ دسته طبقه بندی می‌شوند . خانواده دلفین بزرگ‌ترین خانواده زیر راسته نهنگ‌های دندان دار محسوب می‌شوند و در تمام آبهای آزاد جهان و همچنین در بعضی رودخانه‌های در امتداد آب شیرین انتشار دارند . جثه آن‌ها بسته به نژاد فرق می‌کند و از ۱٫۲ متر طول با ۴۰ کیلوگرم وزن ( دلفین موئی ) تا ۹٫۵ متر طول با ۱۰ تن وزن ( نهنگ قاتل ) را در بر می‌گیرد. این جانوران گوشتخوار هستند و به گونه عمده از ماهیان تغذیه می‌کنند. دلفین‌ها از باهوش ترین جانداران روی زمین هستند و به دلیل ظاهر دوستانه و جنب و جوش همیشگی شان توجه انسان‌ها در طول تاریخ را به خود جلب کرده اند.
واژه دلفین یک واژه یونانی  به معنی رحم است . دلفین‌ها اجتماعی اند و در گروه‌هایی با جمعیت‌های گوناگون زندگی می‌کنند . جمعیت یک گروه گاه به ۱۰۰ عدد دلفین می‌رسد . دلفین‌ها با سوت زدن وتولید صدا با هم ارتباط برقرار می‌کنند . آن‌ها همچنین صداهای فراصوت را برای موقعیت یابی صوتی به کار می‌برند . دلفین‌ها گاه از روی سطح آب پرش می‌کنند و یا حرکات آکروباتیک انجام می‌دهند .

آناتومی و کالبد شناسی دلفین ها :
بدن دلفین‌ها دوک‌وار است که به آن‌ها امکان شناکردن سریع را می‌دهد . دم-باله‌ی آن‌ها برای پیش‌رانش به کار می‌رود و باله‌های کناری نیز برای جهتگیری. باله‌ی فوقانی نیز، در میان نژادهایی که دارای آن هستند، باعث تعادل در هنگام شنا می‌شود .

آناتومی و کالبد شکافی دلفین ها

 


با وجود تفاوت در نژادها، رنگ بدن دلفین‌ها عمدتن خاکستری سایه‌ای با بخش‌های پایینی روشن‌تر است به همراه خط‌هایی با نما و رنگ‌های گوناگون .
سر بخشی را که وظیفه تولید و دریافت امواج صوتی سونار را دارد در خود جای داده است . این امواج برای موقعیت‌ یابی صوتی به کار می‌روند. تعداد دندان‌های درون فک در بعضی نژادها به ۲۵۰ عدد می‌رسد . دلفین‌ها از سوراخی در بالای سر خود تنفس می‌کنند و نای در جلوی مغز قرار دارد. مغز دلفین بزرگ و بسیار پیچیده است و دارای ساختاری دگرگون از ساختار مغز بیشتر دیگر پستانداران است.

اندام‌های تناسلی دلفین‌ها در بخش زیرین بدنشان قرار دارند . نرها دارای دو شکاف هستند که یکی اندام تناسلی را پنهان می‌کند و دیگری که پشت‌تر قرار دارد مقعد را . ماده نیز دارای یک شکاف تناسلی است که واژن و مقعد را در بر می‌گیرد . در دو سوی این شکاف تناسلی ، دو پستان شکاف مانند نیز وجود دارند.

جهت مشاهده تصاویر دلفین ها در اندازه بزرگتر به ادامه مطلب مراجعه نماییدادامه مطلب - عکس های منتخب دلفین ها
طبقه بندی: عکس دلفین ها، 
برچسب ها: گالری عکس دلفین ها، منتخب تصاویر زیبا از دولفین ها، اطلاعات علمی و عمومی درباره دلفین ها، best photo gallery of dolphin، dolphin، دلفین، بهترین عکس ها با کیفیت اچ دی از دلفین ها، ngtdk، دولفین، galeri aks dolfin، همه چیز درباره دلفین ها، آناتومی و کالبد شناسی حیوانات - دلفین ها، تولید مثل و تغذیه دولفین ها،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 10 مهر 1390

گالری عکس ببر ها

tiger photo gallery

گالری عکس ببر ها

 

ببیر بنگال در حال دویدن bengal tiger photo gallery تصوی ببر هندی در کشور هندوستان 

tiger photo site hd tiger wallpepr u;s ffv fk'hg ببر در حال شنا کردن 

عکس اچی دی ببر ها مخصوص والپیپر فهلثق ذثدلشم حاخفخ هئشلث ببر در فصل زمستان و برف ها 

wallpaper babr bangal white tiger into water پس زمینه ببر سفید زیبا سیبری 

عکس بچه ببر بنگال عکس ببر ترسناک عکس نزدیک از صورت خشمگین ببر 

نعره ترسناک ببر بنگال والپیپر حیوانان ببر مازنداران گالری عکس ببر ها 

همه چیز درباره ببر ها


ببر ( نام علمی :  Panthera Tigris ) جانوری از تیرهٔ گربه سانان است که طول قامت آن به ۳٫۳ متر و وزن آن به بیش از ۳۰۰ کیلوگرم می‌رسد و بزرگ‌ترین گونه از این تیره به شمار می‌رود .

این جانور دارای بدنی عضلانی و پاهایی بسیار نیرومند است . بدن ببر دارای موهای بلند و برّاق به رنگ نارنجی ، همراه با خط‌ های سیاه عمودی می‌باشد . جثّهٔ ببرهای نر بزرگ‌تر از ببرهای ماده است و همچنین موهای روی گونهٔ ببر نر بلندتر از ببر ماده می‌باشد . ببرها جانورانی شکارچی و مستقل هستند . آن‌ها جانوران ماهری هستند و حتّی می‌توانند به بالای درخت‌ها بروند . این جانوران بر روی زمین هم بسیار ماهر و سریع هستند و می‌توانند با یک حرکت سریع طعمهٔ خود را شکار کند .

جانورانی که ببرها از آن‌ها تغذیه می‌کنند عبارت‌اند از : گراز وحشی ، آهو ، بوفالو و گاو اهلی و برخی پستانداران دیگر . آن‌ها شناگران خوبی نیز هستند . گاهی این جانوران شب‌ها تا ۲۰ کیلومتر راه می‌روند و در یک خیز می‌توانند ۱۰ متر بپرند ، ولی با جثهٔ بزرگشان در نود در صد شکارهایشان ناموفق هستند .

ببر بنگال پرشمارترین زیرگونه و ببر سیبری بزرگترین زیرگونهٔ ببر است . از ۹ زیرگونهٔ این جانور ۳ زیرگونه از جمله ببر مازندران منقرض شده‌اند و ۶ زیرگونهٔ دیگر نیز در خطر انقراض قرار دارند . قلمرو تاریخی این حیوانات از میان رودان و قفقاز تا بیشتر نواحی شرقی و جنوبی آسیا امتداد می‌یافت اما این قلمرو امروزه به‌شدت کاهش یافته‌است .

نرها و ماده‌ها تنها در هنگام جفتگیری به مدّت چند روز در کنار یکدیگر می‌مانند . ببرهای ماده پس از ۱۰۳ تا ۱۰۵ روز بارداری دو یا سه توله به دنیا می‌آورند . توله‌ها تا چند سال همراه با مادر خود زندگی می‌کنند.

به طور کلی وزن ببرهای نر از ۲۰۰ تا ۳۲۰ کیلوگرم است و مادهٔ آن‌ها از ۱۲۰ تا ۱۸۰ کیلوگرم می‌باشد. میانگین قد در نرها ۲٫۶ تا ۳٫۳ متر و در ماده‌ها ۲٫۳ تا ۲٫۷۵ متر می‌باشد.

ببرها اگر پیر باشند و یافتن غذا برای آن‌ها سخت باشد یا اگر در جای که توله‌های خود را بزرگ می‌کنند غذا کمیاب باشد به انسان‌ها حمله می‌کنند . ببرها ترجیح می‌دهند از پشت حمله کنند لذا بعضی از روستاییان هندی که در نزدیکی منطقه حفاظت شدهٔ ببرها زندگی می‌کنند ماسک‌های صورت را از پشت سرشان می‌بندند.

انواع ببر ها :
 - ببر سیبری
 - ببر بنگال
 - ببر مازندران
 - ببر چینی
 - ببر سوماترای
 - ببر بالی

سایز بزرگتر عکس ببر ها ها در ادامه مطالبادامه مطلب - گالری عکس ببر ها
طبقه بندی: گربه سانان، 
برچسب ها: گالری عکس ببر ها، انواع و گونه های ببر ها، همه چیز درباره ببر ها، تصویر ببر بنگال، عکس ببر سیبری، عکس ببر مازندران، نعره و خشم ببر وحشتناک، سایت حیوانات درنده و خطرناک، ببر، tiger photo gallery، galeri aks babr ha، babr bangal، tasvir babr mazandaran، 'hgvd u;s ffv ih، ffv lhcknvhk، ffv fk'hg، فهلثق حاخفخ لشممثقغ،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
لینک های ویژه

قالب وبلاگ

گالری عکس بازیگران سینما

کتابخانه الکترونیکی

قالب وبلاگ

گرافیک کامپیوتری opengl

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic