بزرگترین گالری عکس حیوانات
سایت مرجع اطلاعات علمی و گالری عکس درباره حیوانات
توجه : جهت مشاهده و دانلود عکس حیوانات در اندازه و سایز اصلی ( بزرگتر ) می توانید روی تصویر مورد نظر کلیک نمایید یا به ادامه مطلب مراجعه کنید ، لطفا با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در پیشرفت و بهبود سایت یاری نمایید .


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 شهریور 1390

گالری عکس ماهی گوشت خوار زینتی آکواریومی اسکار

oscar fish photo gallery

گالری عکس ماهی اسکار

عکس ماهی اسکار قرمز aks mahi oskar animal-photo.ir oscar fish 

عکس بچه ماهی اسکار big fish oscar aks mahi oscar 

گالری عکس حیوانان - ماهی ها oscar fish photo gallery ماهی آکورایومی زیبا - اسکار 

ماهی اسکار سفید رنگ اسکار پلنگی u;s lhid hs;hv H;,vhd,l 

عکس ماهی اسکار سفید ماهی گوشت خوار اکورایوم ماهی اسکار اکورایوم 

عکس ماهی اسکار ببری ماهی اسکار خوشگل و زیبا ماهی fish 

 

همه چیز درباره ماه های اسکار گوشت خار تزئینی

ماهی اسکار از شناخته شده‌ترین نوع از ماهیان زینتی گوشتخوار و از خانواده Chichlidae است. نام علمی این ماهی ASTRONATUS OCELLATUS است و در آب‌های شیرین زندگی می‌کند و بومی رودخانه‌های چین و تایوان است . معروفترین گونه‌های آن اسکار تایگر ( اسکار ببری ) و اسکار سلطنتی می‌باشند . طول آن معمولاً در در حدود ۲۵ سانتی‌متر است .  تشخیص نر وماده آن بسیار مشکل است .

ماهی اسکار اگر در زیستگاه طبیعی خودش باشد می تواند 15 سال عمر کند ، این نوع ماهی گوشت خوار زینتی با همنوعان خودش و ماهی های بزرگتر از خود همزیستی مسالمت آمیز دارد . دمای مورد نیاز برای نگهداری اسکار ماهی ۲۳ الی ۲۸ سانتیگراد است . دمای بیش از ۲۸ سانتیگراد موجب جلوگیری از تخم ریزی اسکار می‌شود . برای نگهداری اسکارها درجه‌ای از شوری در آب حیاتی می‌باشد و باعث بالا رفتن سرعت از تخم بیرون آمدن بچه‌هایش می‌شود.

شرایط نگهداری ماهی اسکار :

اسکارها باید در دمای ۲۳ الی ۲۸ و سختی آب ۱۵-۱۰ درجه - PH= ۷٫۵ نگهداری شوند . زیستگاه اصلی این نوع ماهی رودخانه آمازون می‌باشد در کنار ماهیانی همچون آروانا ، پیرانا ، فلاور و حتی همزیستی با تمساح آن مناطق دارد.

تغذیه ماهی اسکار :
آنها هر چیزی اعم از ماهیهای زنده تا کرمهای خاکی را می‌خورند . اسکارها کسی را که به آنها غذا می‌دهد را به خاطر می‌سپارند و بهترین غذا برای اسکارهای مولد غذاهای زنده شامل ماهی‌های رودخانه‌ای و بچه غورباغه‌ها و آبزیان بزرگ هستند .
اسکار ماهی پر اشتهائی است و با دهان بزرگش قدرت دارد ماهیان بزگتر از دهانش را بگیرد و آرام آرام ببلعد . اسکار ماهی شکارهایش را از سر می‌بلعد .

تولید مثل ماهی اسکار :
اسکارها برای تولید مثل باید به سن ۱۸ ماهگی برسند و اندازه آنها حداقل ۱۵ الی ۲۰ سانتیمتر شده باشد. یکی از علائمی که نشان دهنده نزدیک بودن فصل تخم ریزی اسکارها این است که در مکان تخم ریزی ( معمولاً میان تخته سنگها )  شروع به تمیز کردن و ایجاد حفره می‌کنند . چه نر و چه ماده از فرزندان خود به طور یکسان مراقبت می‌کنند و شرایط
زیستی را برای فرزندان خود آسان می‌کنند.

راه تشخیص جنسیت اسکار به این ترتیب است که ماهی نر اسکار با مشخصات نوک لوله اسپرم شبیه به نوک قلم نی و قوز روی سر بلندتری دارد و لبهای ضخیم و پهن تر و چانه بزرگ‌تری نسبت به ماده دارد . و جنس ماده اسکار ماهی نوک لوله تخمدان شبیه تخم با لبه گرد و قوز روی سر کوتاه تر و لبهای باریکتر و نازکتر و دهان کوچک تر از جنس نر دارد .

سایز بزرگتر تصاویر ماهی های اسکر در ادامه مطلبادامه مطلب - گالری عکس ماهی اسکار
طبقه بندی: عکس ماهی ها، 
برچسب ها: گالری عکس ماهی اسکار، ماهی اسکار سلطنتی، ماهی اسکار تایگر، کلکسیون ماهی های گوشت خوار تزئینی، والپیپر و پوستر بزرگ ماهی های زیبا، ماهی، ماهی آکواریومی، ماهی قرمز اسکار، oscar fish photo gallery، aks mahi oskar، mahi oscar، u;s lhid hs;hv، lhid، تصاویر زیبا از ماهی اسکار، نحوه نگهداری ماهی های آکواریومی، آموزش تغذیه ماهی اسکار، همه چیز درباه ماهی های اسکار، عکس های منتخب ماهی اسکار سلطنتی، ماهی اوسکار - ماهی اسگار، آکواریوم،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 شهریور 1390

گالری عکس و تصویر خرس ها

bear photo gallery

گالری عکس خرس ها

جهت مشاهده عکس خرس ها در اندازه اصلی و بزرگتر روی تصویر مورد نظر کلیک نمایید یا به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

عکس عاشقانه حیوانات - خرس بچه خرس خوشگل و ناز و ملوس bear white picture 

bear بچه خرس خانواده خرس ها 

bear khers بچه خرس روی درخت خرس وحشی در طبیعت 

خرس گریزلی خرس قطبی سفید والپیپر زیبای خرس ها ی قریزلی 

عکس کوالا پاندا بچه خرس قطبی خرس ایستاده عصبانی 

خرس خرس گریزلی سیاه نعره خرس 

درباره خرس ها چه می دانید ؟


مشخصات فیزیکی خرس ها :

دندان خرس تیز نیست و مانند سایر گوشت خواران برای بریدن گوشت طراحی نشده ‌است . مثلا در بیشتر گوشت خواران ، دندان نیش بزرگ است و برای کشتن طعمه کاربرد دارد . در خرس‌ها این دندان‌ها نسبتاً کوچک اند و خرس‌ها از آن به عنوان ابزاری برای دفاع استفاده می‌کنند . دندان آسیای خرس مسطح و پهن است تا بتواند غذاهای گیاهی را خرد کرده و بکوبد .

هریک از دست و پاهای خرس ، ۵ چنگال تیز و بلند دارد که جمع نمی‌شود ( برعکس گربه ) . این دست و پاها برای بالا رفتن از درخت و شکافتن خانه موریانه و کندوی عسل ، یافتن و کندن ریشه گیاهان و گرفتن طعمه بکار می‌رود . راه رفتن خرس ها با راه رفتن بسیاری از گوشت خواران تفاوت دارد و گویی روی پنجهٔ پا راه می‌روند که برای افزایش سرعت ، کارآمد است . خرس‌ها مثل انسان روی پا هم راه می‌روند .
موی خرس بلند و زمخت است. رنگ موی آنها بسته به این که از چه نوع خرسی باشند می‌تواند تقریبا هر رنگی داشته باشد . مثلا سفید ، بور ، کرم ، تمام سیاه ، تمام قهوه‌ای ، ...
امید به زندگی خرس‌ها دقیقا معلوم نیست . به نظر می‌رسد ۲۵ تا ۴۰ سال باشد . خرس‌ های وحشی که در جنگل هستند نسبت به خرس‌هایی که در باغ وحش هستند در سنین پایین تری می‌میرند .  

رنگ خرس ها از سفید در خرس قطبی تا قهوه‌ای و سیاه در سایر گونه‌ها متفاوت است . دندانهای آسیای بالا با سطخ زیاد اما برجستگی های روی آنها کند و صاف می‌باشد .
این حیوان وحشی انواع گوناگونی دارد که غالبا گوشت‌خوار هستند اما از برخی خوراکی‌های گیاهی نیز تغذیه می‌کنند . محل زندگی خرس‌ها بسته به انواع آنها بسیار گوناگون و از جنگل و کوه گرفته تا سرزمین‌های قطبی گسترده ‌است .
خرس‌ های قطبی بوی غذا را از فاصله صد مایلی در هوای آزاد و همچنین از فاصله سه متری در زیر برف تشخیص می‌دهد . این حیوان بسیاری از وقت خود را در زیر آب سپری می‌کند . آنها در بعضی از کشورها رسماً به عنوان پستانداران دریایی طبقه بندی می‌شوند .

انواع خرس ها :

خرس خاکستری
خرس قطبی
- خرس پاندا
- خرس قهوه‌ای
- خرس سیاه
- خرس سیاه آسیایی
- خرس سیاه آمریکایی
- خرس عینکی
خرس تنبل
- خرس آفتاب

سایز بزرگتر عکس خرس ها در ادامه مطلبادامه مطلب - گالری عکس خرس ها
طبقه بندی: عکس خرس ها، 
برچسب ها: گالری عکس و تصویر خرس ها، خرس، عکس بچه خرس قطبی، تصاویر منتخب حیوانات، خرس پاندا و کوالا، خرس مهربون، خرس مهربان، مشخصات فیزیکی خرس ها، دانستنی های حیوانات، عکس خرس خاکستری و سیاه، خرس قطبی، انواع خرس ها، خرس وحشی و عصبانی در طبیعت، ذثشق حاخفخ لشممثقغ، شدهئشم حاخفخ، bear photo image gallery، bear baby picture، aks bache khers gotbi، bache khes khalestari، khers mehraban، خرس گریزلی، khers girizli، aks khers ha، u;s ovs rxfd، خرس کوچولوی ناز و مامانی و خوشگل، نعره خرس قریزلی، والپیپر حیوانات زیبا - خرس ها،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 شهریور 1390

گالری عکس بلبل ها

Nightingale bird photo gallery

گالری عکس بلبل - پرنده

animal birds photo gallery عکس پرنده گان - بلبل بلبل 

بلبل زیبل aks parandee ziba bolbol عکس های زیبا از بلبل چینی 

Nightingale aks boolbool ziba عکس بلبل چینی  

bolbol گالری عکس پرندگان nightingale_photo_gallery 

u;s fgfg عکس بلبل پرنده بلبل در حال پرواز  

درباره بلبل ها چه می دانید ؟


بلبل یا شباهنگ یا هزاردستان یا عندلیب نام گونه‌ای پرنده خوش‌آوا است . نام علمی این پرنده Luscinia megarhynchos  و نام انگلیسی آن ( Nightingale یا همان شب آهنگ ! ) است . بیشتر در ایران یافت می‌شود و معروف است که نماینده نوای ساز ایرانی محسوب می‌شود . بلبل پرنده‌ای است کوچک که در سراسر ایران و خاورمیانه زندگی می‌کند . ماده بلبل آوازی دلکش ، اما آهنگی غم انگیز دارد .

مشخصات بلبل ها :
این پرنده حدود ۱۵ سانتیمتر طول و پرهای بخش‌های بالایی بدنش قهوه‌ای و دمی تقریباً سرخ دارد . قسمت زیر بدنش مایل به سفید و پر زیر دمش به رنگ زرد و یا قرمز است . پرنده بیشتر در سوراخ درختان و طول جویبارها و در باغات سرسبز به سر می‌برد . غذای اصلی بلبل را حشرات تشکیل می‌دهند . ماده‌اش از ۴ تا ۶ تخم قهوه‌ای زیتونی همراه با لکه ریز سیاه می‌گذارد . پرنده نابالغ خال خال ولکه لکه‌است ، اما به آسانی از روی اندازهٔ بزرگ‌تر دم بلوطی رنگ و سطح شکمی سفیدتر از سینه سرخ تمیز داده می‌شود . در بیشه‌های مرطوب ، پرچین‌های انبوه لانه می‌سازد ، در نزدیکی زمین درون بوته‌های خار و گزنه کاملاً پنهان می‌شود .

جهت مشاهده تصوایر بلبل ها در اندازه بزرگتر به ادامه مطلب مراجعه نماییدادامه مطلب - گالری عکس بلبل ها
طبقه بندی: پرندگان،  عکس بلبل و قناری، 
برچسب ها: بلبل، عکس بلبل، تصویر بلبل و قناری، همه چیز درباره بلبل ها، بلبل خوش رنگ چینی، aks bolbol، tasvir bolbol، site parandee ha، weblog parandehgan، وبلاگ اختصاصی پرندگان، سایت مخصوص پرندگان، پرنده زیبا - بلبل، عکس بلبل - عندلیب - هزاردستان -شب آهنگ، والپیپر زیبای پرنده گان - بلبل، تصاویر ناب و کمیاب پرندگان زینتی و تزئینی، بلبل خرما، بلبل حیران، بلبل خالدار، بلبل هزاردستان، شنس ذخمذخم لشدشقه، u;s fgfg rkhvd، Nightingale photo gallery، birds site photo gallery،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 22 شهریور 1390

گالری عکس اسب ها

horses photo gallery

گالری عکس اسب ها

جهت  مشاهده عکس اسب ها در اندازه بزرگتر و واقعی روی تصویر مورد نظر کلیک نمایید یا به ادامه مطلب مراجعه کنید .

زیباترین تصاویر اسب ها عکس اسب عرب کهر اسب مشکی خوشگل درحال دویدن 

اسب در ساحل والپیپر زیبای اسب و حیوانات aks asb ziba 

dark brown horse wallpaper horse photo and image gallery u;s hsf , pd,hkhj 

white horse wallaper hd اسب حیوان نجیبی است اسب سفید رنگ ایرانی 

نقاشی اسب - نقاشی حیوانات گالری عکس اسب ها اسب 

درباره اسب ها :


اسب یا اسپ پستانداری است و از دیرباز در زمینه‌های کشاورزی ، ترابری و همچنین در جنگ‌ها بسان ابزاری برای حرکت تند و ضربه‌زدن به سیستم‌های دفاعی دشمن به کار انسان می‌آمده ‌است .
نام اسب همواره با واژه‌هایی مانند چابکی همراه بوده‌است . اسب را جانوری نجیب نیز می‌شناسند . ولی در هنگام خشم اسب نزدیکی به او بسیار خطرناک است . اسب حیوانی است که با سرما و شرایط سخت کوهستانی سازگار است بر خلاف شتر که با شرایط گرم و شن زار و سرزمین عربی سازگار بوده‌است .

اسب را در پارسی میانه و اوستایی نیز اَسپ ( asp ) می‌گفتند . نامهای بسیاری از بزرگان ایرانی در روزگار باستان دارای پسوند - اسپ بوده‌است ( مانند گشتاسپ ، ارجاسپ ، گرشاسپ ، جاماسپ ، لهراسپ ، ویشتاسپ ، هیدراسپ ، بیوراسپ ، ساتاسپ و... ) که نشان از اهمیت این جانور در میان ایرانیان اس.

نژاد های مختلف اسب :
اسب اصیل ترکمن ، اسب اصیل پارسی ، اسب اصیل انگلیسی ، اسب کوارتر امریکایی ، آپالوسا ، فالابا ، شایر ، اسب اصیل اسپانیایی ، فریزین ، اسب انگلیسی – عرب ، پینت ، بارب .

اسب ترکمن :
اسب ترکمن گونه‌ای از زیباترن اسبها می‌باشد که در منطقه ترکمن صحرا زیست کرده و پرورش می‌یابد . رنگ آنها بیشتر خاکستری رنگ و بدنی کشیده و لاغر دارند . شکم آنها بر خلاف بسیاری از نژادهای دیگر اسبها ، تخت و به معنی دیگر شکم آنها لاغر است . رنگ‌های اصلی این نژاد : کهر ، نیله ، کرنگ ، سمند و قره کهر می‌باشد . اسب ترکمن اندامی کشیده ، دُمی باریک ، سر و گردن زیبا دارد .

جهت مشاهده سایز بزرگتر عکس اسب ها به ادامه مطلب مراجعه نماییدادامه مطلب - گالری عکس اسب ها
طبقه بندی: عکس اسب ها، 
برچسب ها: اسب، گالری عکس اسب ها، همه چیز درباره اسب ها، تصویر اسب وحشی، عکس اسب مشکی و سیاه، اسب های ترکمن ایرانی، عکس اسب اهلی ایرانی، نژاد های مختلف اسب ها، والپیپر بسیار زیبا از اسب ها، سایت مخصوص اسب ها، اسب سفید در حال دویدن در ساحل دریا، اسب سرخ و قهو ای رنگ، گالری عکس اسپ ایرانی، aks asb irani، asb torkaman، best animal wallpaper، horses wallpaper، u;s hsf jv;lk، hsf higd la;d stdn، اخقسثس حاخفخ لشممثقغ، اخقسثس صشممحشحثق هئشلث حهزفعقث، horse picture image photo site، تصاویر منتخب نمونه از اسب ها، اسب ها، نقاشی حیوانات - اسب، پوستر های فوق العاده زیبا از حیوانات - اسب،
دنبالک ها: دانشنامه آزاد ویکی پدیا - اسب،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 19 شهریور 1390

گالری عکس بچه گربه های ناز و ملوس

cats baby photo gallery

گالری عکس بچه گربه

baby cat - بچه گربهaks bache gorbeh عکس بچه گربه ها 

 cat pictures site گالری عکس های ناز و زیبا از بچه گربه ها بچه گربه ملوس 

best animal baby site cats u;s f]i 'vfi khc , lg,s تصاویر جدید بچه گربه ها 

بچه گربه شیرین و بامزه گالری عکس بچه گربه های ملوس بچه گربه پرشین 

والپیپر زیبا از بچه گربه های ایرانی بچه گربه ناز دوست داشتنی زرد رنگ بچه گربه ناز 

بچه گربه ناز و ملوس مامانی و دوست داشتنی ذشذغ زشفس گربه 


گُربه ( در پهلوی : گوربک ، در فارسی دری افغانستان : پِشَک ) عضو خانواده گربه‌سانان و یک حیوان گوشتخوار است.

گربه‌ها از ۶ تا ۷ ماهگی بالغ می‌شوند و توانایی تولید مثل دارند ، ماده‌ها تا ۸ سالگی و نرها تا ۱۰ سالگی قابلیت جفت‌گیری دارند . دوره آبستنی گربه نیز بین ۶۱ تا ۶۸ روز ( متوسط ۶۳ روز ) است.

در زبان کودکانه گربه را پیشی می‌نامند . در اصطلاح ، به گربه‌هایی با چشمان بلند گربه بُراق گفته می‌شود .

ویژگی های بارز گربه ها :

گربه‌ها معمولاً وزنی بین ۲٫۵ تا ۷ کیلوگرم دارند ، گربه‌ها از دندان‌های بسیار خوبی برای شکافتن گوشت‌ها برخوردارند ،
گربه به وسیله دهان و زبان خود قادر به تولید انواع مختلفی از صداها هستند که شامل : میو کردن (مرنو کردن) ، خرخر کردن ، خرناس کشیدن ، جیرجیر کردن ، نالیدن و ... می‌شود.

گوش های گربه ها :
۳۲ ماهیچه متفاوت در هر گوش گربه به حیوان اجازه می‌دهند تا یک شنوایی کنترل شده‌داشته باشد . بدین صورت گربه می‌تواند هر کدام از گوش‌های خود را آزادانه نسبت به دیگری حرکت دهد ؛ با این قابلیت گربه می‌تواند در حالی که در یک جهت حرکت می‌کند گوش خود را در جهت مخالف بچرخاند همچنین بیشتر گربه‌ها می‌توانند گوش‌های خود را به سمت بالا بگیرند. برعکس سگها، گربه‌های دالگوش ( با گوش‌های آویزان)  بسیار نایابند ( گونه Scottish Fold به علت جهش ژنتیکی دالگوش است ) . در هنگام عصبانیت یا وحشت‌زدگی گربه گوش‌های خود را می‌خواباند . گربه‌ها همچنین در زمان بازی یا زمانی که صدایی از پشت سر بیاید گوش‌های خود را به سمت عقب می‌چرخانند .

پاهای گربه ها :
گربه‌ها هم مانند سگ‌ها از جمله حیوانات پنجه‌رو هستند . این حیوانات دقیقا بر روی پنجه‌های خود حرکت می‌کنند . گربه‌ها قادرند خیلی بادقت حرکت کنند. این یکی از قابلیت‌های گربه سانان است بدین ترتیب این حیوانات قادرند با کمترین صدا حرکت کنند . گربه‌ها می‌توانند در هنگام راه رفتن پنجه‌های عقبی خود را دقیقا بر روی مکان پنجه‌های جلویی قرار دهند؛ این قابلیت نه‌تنها به بی صدا حرکت کردن حیوان کمک می‌کند بلکه بدین ترتیب گربه همیشه از جایگاه پاهای عقبی خود مطمئن است. این قابلیت مخصوصا در زمین‌های ناهموار برای حیوان مفید است.

سایز بزرگتر عکس بچه گربه ها در ادامه مطلبادامه مطلب - گالری عکس بچه گربه ها
طبقه بندی: گربه سانان، 
برچسب ها: گالری عکس بچه گربه ها، عگس های پیشی کوچولو ها، پیش پیشی، بچه گربه های پرشین ایرانی، عکس بچه گربه های خوشگل و ناز و مامانی، عکس بچه گربه ملوس و مامانی، تصاویر بچه گربه ها، کمیاب ترین عکس های حیوانات، aks bache gorbeh ha، bache ghorbeh persian، u;s f]i 'vfi، cats baby sweet cut، bache gorbeh naz maloos، بچه گربه های پشمالو، خوشگل ترین عکس ها از گربه های خانگی اهلی، مجموعه عکس های منتخب بچه گربه ها، بچه گربه - قربه، کربه، بچه گربه های ناز،
دنبالک ها: گربه - دانش نامه آزاد ویکی پدیا،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 17 شهریور 1390

گالری عکس خرگوش ها

Rabbits image gallery

گالری عکس خرگوش

عکس خرگوش خاکستری والپیپر بزرگ اچ دی از خرگوش ها تصویر نماس نزدیک از خرگوش صحرایی 

aks khargosh naz kocholo خرگوش بامزه دو بچه خرگوش سیاه ملوس 

خرگوش تصویر خرگوش سفید خوشگل u;s ov',a 

بچه خرگوش گالری عکس خرگوش زبل خانگی rabbit wallpaper hd 

cut rabbit photo gallery خرگوش ناز دوست داشتنی خرگوش

همه چیز درباره خرگوش ها

خرگوش پستانداری است علف خوار و به اندام گربه ، دارای گوش‌های دراز و لب‌های شکافدار . دست‌های خرگوش از پاهایش کوتاهتر است . و بسیار تند رو است . خرگوش دارای اقسامی مختلف است . در حدود ۶ تا ۸ بچه می‌گذارد.
خرگوشی است که در نیمکرهٔ شمالی و در نقاط قطبی یافت می‌شود . در هنگام زمستان نیز وجود پوست سفید یافت او را در برف دشوار می‌سازد . تغییر رنگ پوست این حیوان ما را به شگفت می‌آورد یعنی در زمستان سفید شدن پوست این جانور و در تابستان خاکستری یا قهوه‌ای شدن آن . می‌توان این خرگوش را مانند آفتاب پرست دانست که او نیز تغییر رنگ می‌دهد . خرگوش قطبی سوراخ هایی به عمق ۲ متر در برف حفر می‌کند که این مکان جای مناسبی برای مخفی کردن کودکان به هنگام خطر است.

خاستگاه اصلی خرگوش ها اسپانیا و آفریقای شمالی است اما به بعضی از کشورهای دیگر هم مهاجرت کرده است . این خرگوش گیاهان بومی را می‌خورد و باعث می‌شود که سایر جانوران گرسنه بمانند . این جانور همچنین محصولات کشاورزی را منهدم می‌کند و برای خود سوراخ‌های زیرزمینی حفر می‌کند.

یکی از گونه‌های خرگوش، خرگوش آنقوره است. با توجه به میانگین ۵ تا ۶ بچه در هر زایمان می‌توانند ۵۰ الی ۶۰ بچه در سال تولید کنند. این نوع خرگوش می‌تواند از سه ماهگی باردار شود.
خرگوش ها بیش از ۴۴ گونه اند ( اهلی و صحرایی ) . رنگ خرگوش ها خاکستری و قهوه ای است. خرگوش های دست آموز رنگ های گوناگون دارند . طول آن ها تا ۶۰ سانتیمتر است . وزن آنها تا ۵ کیلوگرم هم می‌رسد . وضعیت آنها بسیار فراوان است . طول عمر آنها تا 6 سال و دشمنان آنها روباه ، مار ، عقاب ، و انسان هستند . آنها از نوع پستان داران هستند . سرعت خرگوش به ۴۰ کیلومتر هم میرسد. خرگوش ماده قادر است که ۵ تا ۸ بچه به دنیا بیاورد .

اندازه بزرگتر عکس ها در ادامه مطلب

 ادامه مطلب - گالری عکس خرگوش ها
طبقه بندی: عکس خرگوش ها، 
برچسب ها: گالری عکس خرگوش ها، خرگوش اهلی، عکس خرگوش آنگوره، خرگوش برفی و زمستانی سفید، عکس بچه خرگوش ناز، بچه خذگوش کوچولوی ملوس و مامانی، بهترین تصاویر منتخب از خرگوش ها، خرگوش، aks kharghoosh ha، khargosh naz، tasvir kharghosh، قشذذهفس حاخفخ لشممثقغ، rabbits photo gallery، rabbit image، خرگوش صحرایی خاکستری، خرگوش ناز خوشگل،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 15 شهریور 1390

گالری عکس طوطی ها

parrots photo gallery

 گالری عکس طوطی

جهت مشاهد تصویر طوطی ها در اندازه بزرگتر ، روی عکس مورد نظر کلیک نمایید یا به ادامه مطلب مراجعه کنید .

aks toto ziba طوطی بسیار زیبای سبز رنگ colorful parrots bird 

 تصویر پرندگان زینتی جفت طوطی های برزیلی تصاویر طوطی رنگی خوشگل 

 طوطی آبی ماکائو x,xd عکس طوطی آمازون 

 والپیپر بسیار زیبا از طوطی رنگی طوطی رنگی عکس طوطی سخن گو 

طوطی عکس طوطی پرواز پرنده طوطی 

همه چیز درباره طوطی ها

 

طوطی پرنده‌ای اغلب سبزر نگ و از راسته طوطی‌سانان ( Psittaciformes ) است که توانایی تقلید آوای آدمی در آن قابل تحسین است . طوطی ها عموما در نواحی گرم و مرطوب آفریقا و هند زیست می‌کنند. 372 گونه از پرندگان را که در 86 جنس طبقه بندی می‌شوند، از راستهٔ طوطــی‌ها به شمار می آورند. این پرندگان بیشتر در نواحی گرمسیر استوایی زندگی می‌کنند .

واژه ی طوطی معرب توتی است و معنای آن پرنده‌ای است سبز رنگ که به عرف آن را طوطا نامند و شکرشکن ، شیرین‌زبان ، شیرین‌سخن ، خوش نوا و خوش حرف که همه اینها از صفات اوست . ناگفته نماند که در ادبیات فارسی و خصوصا در بین اشعار شعرایی چون مولوی و عطار از طوطی و صفاتش که غالبا به آمیخته با صفاتی انسانی است، به نیکی یاد شده است.

بیشتر جمعیت طوطی‌ها در مناطق گرم و حاره‌ای و همچنین در مناطق معتدل نیمکرهٔ جنوبی پراکنده شده‌است. بیشترین تنوع گونه‌ای این راسته در آمریکای جنوبی و استرالاسیا ( منطقه‌ای که شامل استرالیا و نیوزلند و جزیره‌های جنوب غربی اقیانوس آرام می‌شود ) است .از ویژگی‌های مورفولوژیکی طوطی‌ها که مختص این راسته می‌باشد می‌توان به نـــوک کـج و قوی ، قامت راست ، پاهای قوی و پاهای پنجه دار اشاره کرد . رنگ اکثر طوطی‌ها سبز می‌باشد که این رنگ با رنگهای روشن دیگر ترکیب شده است . گاهی نیز طوطی‌ها دارای چندیدن رنگ مختلف هستند .

طوطی‌های کاکــل دار ( کوکاتوها ) دارای تنوع رنگی از رنگ یـــکدست سفید تا یکدست سیاه هستند. ویژگی دیگر این خانواده وجود یک کاکل متحرک از جنس پر بر روی سرشان است . طوطی کوچک وزنی به اندازه ۱۰ گرم و طولی به اندازه ی ۸ سانتیمتر دارد در حالی که طوطی یاقوت به عنوان بزرگترین این راسته دارای طول ۱ متر طول و وزنی حدودا ۴ کیلوگرم است.
تغذیه در طوطی‌ها بیشتر از مواد گیاهی مانند دانه، تخم گیاهان، غنچه‌ها و .... می‌باشد. قابل ذکر است که عدهٔ کوچکی از این راسته حشرات و حیوانات کوچک چون موش های صحرایی را می خورند.

بیشتر طوطی‌ها در حفره های درختان و صخره‌ها لانه سازی می‌کنند ، تخم‌های سفید رنگ می گزارند و جوجه‌های آشیان نشین دارند. طوطی‌ها چون عده‌ای از کلاغ‌ها (کلاغ سیاه و کلاغ کبود)، از با هوش‌ترین پرندگان در سطح جهان محسوب می‌شوند. قدرت تقلید صدای انسان ‌در طوطی باعث شکار گونه های وحشی آن برای فروش به عنوان حیوان خانگی شده است.

 ادامه مطلب - گالری عکس طوطی ها
طبقه بندی: پرندگان،  عکس طوطی ها، 
برچسب ها: گالری عکس طوطی ها، همه چیز درباره طوطی ها، عکس طوطی سبز رنگ برزیلی، طوطی هلندی زیبا، عکس توتی، عکس طوطی جنگل های آمازن، طوطی سخنگو، عکس طوطی رنگی کاکادو، طوطی کاسکو و ماکائو، aks toti berezili، toti kakado va mahao، toti sokhango sabz، parrot photo gallery، aks toti holandi،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 12 شهریور 1390

گالری عکس دایناسور ها

dinosaur photo gallery

همانطور که می دانید هیچ عکس طبیعی از دایناسور ها به جز تصاویر فسیل استخوان های سر هم شده آنها در دسترس نمی باشد ، اما امروزه به کمک سیستم های پیشرفته شبیه سازی کامپیوتری می توانیم تصاویری شبیه به واقیعت از دایناسور ها را ( در فیلم ها و تصاویر ) مشاهده و آنها را همانطوری که در دوران ماقبل تاریخ قبل عصر یخبندان بودند تجسم نماییم  .

گالری عکس دایناسور ها

Dainasor image عکس دایناسور های ماهی aks daynasor 

عکس دایناسور ها daynasor giyah khar عکس دایناسور پرنده 

dinosaur photo gallery دایناسور  

نبرد بین دایناسور ها u;s nhdkhs,v جنگ دایناسور ها 

دایناسور وحشی گوشتخار دایناسور پرنده دایناسور گیاه خوار 

دایناسور دایناسورهای گوشتخوار شنس یشغدشسخق 

 


دایناسورها ، (به انگلیسی :  dinosaur ) گروهی از خزندگان مهره‌داری بودند که برای بیش از ۱۶۰ میلیون سال حاکم اکوسیستم‌های زمین بودند . قبل از دورهٔ تریاس ( حدود ۲۳۰ میلیون سال پیش ) تا آخر دوره کرتاسه ( حدود ۶۵ میلیون سال پیش ) بیش‌تر آن‌ها در رویداد انقراض دوران سوم کرتاسه منقرض شدند.
تحقیقاتی که حدود سال ۱۹۷۰ انجام شد نشان می‌دهد دایناسور به احتمال زیاد اجداد پرندگان
هستند.

دایناسور ها از نظر تغذیه بر چند  نوع هستند : دایناسورهای گیاهخوار ، گوشتخوار و همه چیز خوار

بعضی از دایناسورها گوشت خوار بودند. اما بیشتر دایناسورها گیاه خوار بودند. در هر زنجیره غذایی ، باید موجودات زنده بیشتری در سطح‌های پایین تر زنجیره غذایی وجود داشته باشد وگرنه انتقال انرژی غذا کافی نخواهد بود . شمار زیادی از گیاهان ( تولید کنندگان یا آنها که خودبخود تغذیه می‌کنند ) غذای تعداد کمتری از گیاهخواران ( مصرف کنندگان اولیه نامیده می‌شوند ) را تأمین می‌کنند . این گیاهخواران به وسیله تعداد کمتری از گوشتخواران (مصرف کنندگان ثانویه نامیده می‌شوند) خورده می‌شوند. برای مثال صدها جریب گیاه لازم بوده تا گروه کوچکی از تریکراتوپ‌ها تغذیه شوند. این گروه تریکراتوپ‌ها می‌توانستند غذای تنها یک تی رکس را تأمین کنند تا تی رکس به زندگیش ادامه دهد. اگر شما به انواع دایناسورها نگاه کنید، می‌بینید که ۶۵ درصد دایناسورها گیاهخوار بودند و تنها ۳۵ درصد آنها گوشتخوار بودند. اگر به فسیل‌های پیدا شده هم نگاه کنید می‌بینید که درصد گیاهخواران حتی بیش از این افزایش می‌یابد. چون که فسیل‌های زیادی از بعضی از دایناسورهای گیاهخوار پیدا شده. برای مثال بیش از صد فسیل پروتوسراتوپ‌ها پیدا شده، در حالی که در مقابل تنها چند فسیل تی رکس پیدا شده‌است .


دایناسور های گیاهخوار :
گیاهخواران معمولاً دندان‌های کند و بی نوکی دارند که برای کندن گیاهان (برگ‌ها، شاخه‌های کوچک و ...) مناسب است. همچنین بعضی‌ها دندان‌های تخت و صافی دارند که برای خرد و آسیاب کردن فیبرهای گیاهی سخت مناسب است. گیاهخواران معمولاً باید نسبت به گوشتخواران حجم خیلی بزرگ تری از مواد غذایی را بخورند تا همان مقدار کالری را به دست آورند (چون که برگ‌ها، شاخه‌های کوچک و ریشه‌ها کالری کمتری دارند. گیاهخواران معمولاً دستگاه‌های گوارش بزرگ‌تری هم نسبت به گوشتخواران دارند.

دایناسور های گوشتخوار :
گوشتخواران یا تروپودها نیاز داشتند تا راهی برای به دست آوردن گوشت پیدا کنند . دایناسورهای گوشتخوار معمولاً پاهای قوی بلندی داشتند که با استفاده از آنها می‌توانستند سریع بدوند تا شکارشان را به چنگ آورند . آنها همچنین به فک‌های قوی بزرگ و دندان‌های تیز و چنگال‌های مرگبار نیاز داشتند تا بتوانند شکارشان را پاره پاره کنند و بکشند . دید خوب ، حس بویایی تیز و یک مغز بزرگ برای این که استراتژی‌های شکار را طرح ریزی کنند هم خیلی برای شکار موفق مهم بوده . بسیاری از گوشتخواران ممکن است به شکل گله‌ای شکار می‌کرده‌اند . بعضی از دایناسورها ماهی خوار بودند. بعضی از دایناسورها ممکن است حتی همنوع خوار بوده‌اند و همنوع خودشان را می‌خورده‌اند.


جانوران همه چیزخوار
تنها چند دایناسور شناخته شده همه چیزخوار بوده‌اند ( یعنی هم گیاهان و هم جانوران را می‌خورده‌اند ) . همچنین بیشتر گیاهخواران ،  همه چیزخوار اتفاقی بودند . چون که موقعی که گیاهان را می‌خوردند تعداد خیلی زیادی از حشرات و جانوران کوچک را هم می‌بلعیدند.

 سایز بزرگتر عکس دایناسور ها در ادامه مطلبادامه مطلب - گالری عکس دایناسور ها
طبقه بندی: عکس دایناسور ها، 
برچسب ها: گالری عکس دایناسور ها، عکس تی رکس گوشت خوار، دایناسور های گوشتخوار، دایناسور های گیاه خوار، تصویر بزرگترین و خطرناک ترین دایناسور ها، عصر یخبندان و دایناسور ها، حمله و شکار دایناسور ها، دایناسور، زندگی دایناسور ها، دایناسور در ایران، عکس های زیبا از دایناسور ها، والپیپر دایناسور های غول پیکر و بزرگ، aks daynasor، walpaper daynasor ha، daynasor gosht khar، daynasoor giyah khar، asr yakhbandan daynasor ha، شنس یشغدشسخق، دایناسور پرنده، جنگ دایناسور ها، دایناسور های آبی و ماهی، دایناسور وحشتناک و بزرگ تی رکس،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 12 شهریور 1390

گالری عکس سنجاب ها

squirrel photo gallery

گالری عکس سنجاب

عکس دو سنجاب کوچولو و ناز aks sanjaab kocholoسنجاب

عکس نزدیک از صورت سنجابanimal photo galleryسنجاب قهوه ای

sanjabsquirrel baby picturetasvir sanjab naz mamani

u;s sk[hfشنس سشدتشذعکس سنجاب سیاه رنگ

سنجاب ناز و خوشگلسنجابعکس سنجاب کوچولو


سنجاب ها بر دو نوع هستند :


1 – سنجاب زمینی :
اگر یک سنجاب زمینی با یک مار زنگی که در کمین او نشسته ‌است مواجه شود، سنجاب سعی می‌کند که از خود دفاع کند و پاسخ دفاعی اش نیز بسیار خارق العاده و شگفت انگیز است . سنجاب زمینی معمولاً با مشاهده مار ، آرام و بی سر و صدا سر جای خود ایستاده و در مقابل شروع به تکان دادن دم خود می‌کند ، با پاهای خود شروع به پرتاب سنگ کرده و حتی ممکن است گاز نیز بگیرد . دم سنجاب زمینی به هنگام نبرد با مار زنگی بسیار گرم می‌شود و از خود امواج مادون قرمزی ساطع می‌کند که موجب به هم خوردن تعادل مار زنگی شده و باعث لغزیدن و لیز خوردن آن می‌شود.


2 – سنجاب پرنده :
این سنجاب‌ها برخلاف نامشان پرواز نمی‌کنند بلکه در واقع پرشگران بسیار ماهری هستند . آن‌ها از شاخه درختی به شاخه دیگر پریده و در هوا شناور می‌شوند.
سنجاب پرنده می‌تواند به اندازه طول یک زمین هاکی بپرد . این نوع سنجاب ، روش پریدن خاص خودش را دارد که با فرم بدنش هماهنگ است . فاصله بین دست‌ها و پاهای حیوان ، با پوست نازک و انعطاف پذیری پوشیده شده که « پاتاجیوم » ( patagium ) نام دارد . سنجاب پرنده هنگام پریدن ، دست‌ها و پاهایش را از هم باز می‌کند و در اثر فشار باد بر پوست نازک بین دو دست و پایش می‌تواند مثل یک کایت در هوا شناور شود. طراحان لباس چتر بازی از فرم بدن سنجاب‌های پرنده در طراحی لباس‌های مدرن پرشگران سقوط آزاد ، الهام گرفته‌اند .

سنجاب‌های پرنده در اکثر مناطق کانادا زندگی می‌کنند اما در طول روز به ندرت دیده می‌شوند چون در لابه لای شاخ و برگ درختان یا لانه خالی پرندگان می‌خوابند و شب‌ها برای پیدا کردن غذا بیدار می‌شوند . غذای این نوع سنجاب ، میوه‌های کوچک و انواع دانه‌ها و حشرات است . چشمان تیزبین سنجاب پرنده به او کمک می‌کند که در شب بتواند اطراف خود را ببیند و از خطر دشمنان آگاه شود . همچنین پوشش خز‌مانند بدنش او را در برابر دشمنان استتار می‌کند . خز سفید روی شکمش هماهنگ با نور ماه است بنابراین آن دسته از دشمنانش که روی زمین زندگی می‌کنند- مثل روباه ها- متوجه شناور بودن او در پس زمینه آسمان مهتابی نمی‌شوند و برعکس ، خزسیاهی که پشتش را پوشانده تشخیص او را از بالا برای جغدها مشکل می‌سازد.


 ادامه مطلب - گالری عکس سنجاب ها
طبقه بندی: عکس سنجاب ها،  جوندگان، 
برچسب ها: گالری عکس سنجاب ها، سنجاب، سنجاب های پرنده، عکس سنجاب خانگی و اهلی، عکس بچه سنجاب ناز و خوشگل، عکس سنجاب کوچولو، aks sanjab، aks bache sanjab، گالری عکس های منتخب حیوانات، سایت تخصصی عکس حیوانات، u;s sk[hf، شنس سشدتشذ، درباره سنجاب ها، تصویر جدید از سنجاب ها،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 9 شهریور 1390

گالری عکس زرافه

giraffe photo gallery

گالی عکس زرافه

giraffe mother and calfgiraffes photo image galleryعکس غذا خوردن زرافه ها

آب خوردن زرافه هاaks zarafehgiraffe baby picture

animal-photo.ircvhtiعکس زرافه ها

گالری عکس حیوانات افریقا - زرافهزرافهعکس نزدیک از صورت زرافه

زرافه و بچه زرافه در حال راه رفتنعکس زرافه با کیفیت اچ دیلهقشببث

 

درباره زرافه ها :


زرافه یکی از جانوران غول پیکر روی زمین است ، که بیشتر در افریقا یافت می شود  و از بلند قدترین حیوانات و یکی از عجایب موجودات است .  جانوری است گیاه خوار که به خاطر درازی گردنش به راحتی از برگ درختان تغذیه می کند . درازی فوق العاده گردن و پاهایش گونهٔ تناسبی با تنه‌اش ندارد ، و بلندی قدش که احیاناً از ۶ متر تجاوز می‌کند ، سیمای ناموزون و استثنائی به او می‌بخشد . به علاوه چنین به نظر می‌آید که این حیوان هر قسمت از بدنش به یکی از حیوانات شباهت دارد مثلاً تنه‌اش به اسب ، گردنش به شتر ، پاهایش به بز کوهی ، شاخ‌هایش به گاو وحشی ، وگوش‌هایش به گوش الاغ شباهت دارد، و پوست بدنش از پشم کوتاهی پوشیده شده با نقش پوست پلنگی است، بنابراین به پلنگ هم بی شباهت نیست. به همین جهت در قدیم آن را ( شتر ، گاو پلنگ ) هم نامیده‌اند ، واز قرن‌ها پیش همواره به عنوان یکی از حیرت‌انگیزترین اعجوبه‌های طبیعت مورد بحث و توجه بوده‌است.

 

شیوه تدافعی زرافه :

همانطور که معروف است زرافه جانوری بی آزار وآرامش جو هستند و با حیوانات دیگر همزیستی مسالمت آمیز دارند . مگر اینکه مورد تعرض قرار گیرند که در این صورت با تمام قوا از خود دفاع می‌کنند ، ومؤثرترین حربهٔ آنها هم فرار است ، چون باسرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت می‌توانند خودرا از گزند مهاجم برهانند . باوجود این اگر حملهٔ مهاجم غافلگیر کننده باشد ، زرافه‌ها ، حربهٔ مدافعی دیگر نیز دارند، وآن لگد پراکنی باپاهای جلو به سوی دشمن است که اغلب مؤثر واقع می‌شود و مهاجم را از ادامهٔ تعرض باز می‌دارد .

به حر حال با این شیوه دفاعی زرافه ها چندان هم در امنیت کامل نیستند .  دشمن اصلی زرافه ها شیر ها می باشند ، حمله معمولا زمانی اتفاق می افتد که زرافه برای نوشیدن آب در کنار آبگیر به حالت نیمه نشسته ( نامتعادل ) اقدام به نوشیدن آب می کند و پاهای خود را تا حد امکان از هم باز می کند تا گردن دراز خود را به آب در سطح زمین برساند ، در این حالت شیر از فرصت پیش آمده استفاده کرده و به زرافه هجوم می آورد ، اما شکار چنین موجود غول پیکری به این راحتی ها هم نیست و معمولا شیر ها ترجیح می دهند به زرافه هایی از سن پایین تری برخوردارند حمله کنند تا ظریب موفقیت بالا برود .

 ادامه مطلب - گالری عکس زرافه
طبقه بندی: عکس زرافه ، 
برچسب ها: گالری عکس زرافه ها، زرافه، aks zarafeh ha، zarrafeh، zarafee، giraffe photo gallery، u;s cvhti، لهقشببث، تصویر زرافه، والپیپر اچ دی از حیوانات، hd wallpaper animals،
بزرگترین گالری عکس اختصاصی حیوانات و پرندگان
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
لینک های ویژه

قالب وبلاگ

گالری عکس بازیگران سینما

کتابخانه الکترونیکی

قالب وبلاگ

گرافیک کامپیوتری opengl

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو